Özel Göztepe Hastanesi Saç Ekimi

Saç Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Adım

Saç dökülmesi problemi çoğu insanın yaşamını olumsuz yönde etkileyebilir. Fakat erken önlem almanız durumunda saçlarınız eski görünümüne kavuşabilmektedir. Bu konuda en önemli tercih saç ekimi hangi şartlarda ve hangi uzmanlar eşliğinde yaptırdığınızdır. Saç ekimi yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz kısaca bahsedelim.

Saç ekimi küçümsenecek bir işlem değildir. Bu nedenle enfeksiyon riskinin de mevcut olduğunu mutlaka düşünmeniz gerekir. Hijyenik olmayan koşullarda saç ekimi yaptırmak, mevcut durumunuzu ve sağlığınızı kaybetmenize yol açabilir. Bu nedenle saç ekimi mutlaka profesyonel uzmanlar tarafından hastane ortamında yapılmalıdır. Saç ekimi yapılırken sterilizasyon çalışmaları ancak bir hastane ortamında doğru sonuçlarla yapılabilmektedir.

Saç ekimi bir ekip işidir. Bu nedenle saç ekimi sırasında doktor ve uzmanlardan oluşan ekiple mutlaka tanışmalısınız. Aklınıza takılan soruları onlara sorabilirsiniz. Onların yapacağı analiz ve çalışmalar sizin saç ekimi süreci için ne kadar uygun olup olmadığınızı gösterecektir. Önemli olan insan sağlığı olduğu için uygun görülmeyen durumlarda saç ekimi yapılmaması daha sağlıklıdır.

Bilgi için 0216 565 40

Saç ekimi işlemi öncesinde doktorunuzun sizden istediği tüm testleri mutlaka gerçekleştirin. Eğer bildiğiniz alerjiniz varsa bu konuda mutlaka bilgi verin. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz doktorunuzun sizin için uygulanmasını istediği testlerin tümünü yaptırmalısınız.

Saç ekimi için hazırlıklarını bitiren uzman ekip sizin onayınızı almak isteyecektir. Saç ekimi için hangi noktalarda ne tür çalışmalar yapılacağının sunumu sonrasında onay vermeniz durumunda saç ekimi için işleme başlanır. Bu noktada karşılıklı güven çok önemlidir. Fakat değerlendirmenizi yaparken onayınızla birlikte işleme geçileceğini de unutmamalısınız.

Saç ekimi için her geçen gün yeni tekniklerle çalışmalar yapılmaktadır. FUE tekniği bu konuda öne çıkan bir tekniktir. FUE ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) tekniği cerrahi bir işlem olmadığı için oldukça tercih edilmektedir. FUE Tekniğinde lokal anestezi uygulanır, sonuçlar doğal ve yoğun bir görüntü yaklamak mümkündür. Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genellikle dökülür, saç transferinden sonra 2 ya da 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar. 1 yıl sonunda ise mükemmel sonuca ulaşmış olunur.teknik geliştikçe, FUE operasyonları ile alınabilecek saç folikül sayısı, tecrübeli ellerde FUT tekniğiyle alınabilenin iki üç katına çıkmıştır. Ayrıca greftler alınırken micro punch dediğimiz uçlar kullanıldığından daha ince ve tekli greftler elde edilmekte, bu yüzden ekim sonuçları daha sık ve doğal durmaktadır.

Bilgi için 0216 565 40

FUE yöntemi  ile FUT yönteminden çok daha fazla greft çıkarabiliyor ve daha doğal saç nakilleri yapılabilmektedir. Eskiden FUT yöntemi uygulanan kişilerde işlem sonrası  3-9 aylık süre içerisinde kesi üzerinde hissizlik oluşmaktaydı. Bunun sebebi  ise yapılan işleme bağlı olarak oluşan sinir travmalarıdır. FUE yönteminde bunlar genellikle görülmemektedir ve hastalar operasyon sonrasında ödem ve şişlik olmadan rahat bir iyileşme dönemi geçirmektedirler.

İyileşme dönemi FUE tekniğinde FUT tekniğine oranla çok daha kısadır. Çünkü FUE tekniğinde deride meydana gelen çok minimal delikler birkaç gün içinde kendiliğinden kapanırken, FUT tekniğinde oluşturulan büyük kesinin tam olarak iyileşmesi uzun bir süreçtir.  FUT tekniğinden sonra ensede oluşan gerginlik , hastanın günlük kafa hareketlerinde  rahatsızlık verir. FUE tekniğinde bunlar söz konusu değildir.


Saç Ekimi ile İlgili Detaylı Bilgi Alın

Özel Göztepe Hastanesi'nin Paylaştığım Tüm İletişim Kanalları ile Tarafıma Bilgilendirme Yapmasını Onaylıyorum.
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun