Obezite Cerrahisi ve Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite günümüzün en ciddi ve yaygın hastalıklarından bir tanesidir. Obezite sebebiyle ortaya çıkan rahatsızlıklar sonucunda her yıl Amerika’da üç yüz binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği tahmin edilmektedir. Bu nedenle obezite cerrahisi büyük önem taşıyan ve şişmanlık sorunu yaşayanların bilgi edinmesi gereken bir konudur. Obezite cerrahisi ile tanışmadan önce adım adım neler yapılabileceğine bir göz atalım

Mide küçültme ameliyatı gibi seçenekleri değerlendirmeden önce obezite ile mücadele etmenin ilk yolu uzman bir diyetisyenden profesyonel destek almaktır. Bu konuda eğitim almış bir profesyonel size çeşitli testler uygulayarak bilimsel bir yöntemle sağlıklı kilonuza dönmenize yardımcı olabilir. Diyetisyen desteğiyle ilgili olarak Özel Göztepe Hastanesi ile iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

 Online Randevu 

 Telefonla Randevu: 0216 565 40 65 

 

Kilonuzun boyunuza bölünmesiyle ortaya çıkan sonuçla değerlendirilen vücut kitle endeksi, şişmanlık değerlendirmesinde en sık kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Aşağıdan vücut kitle endeksi hesaplama formunu kullanarak sonuçları inceleyebilirsiniz.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplama

Kilo(kg):
Boy(cm):

Vücut Kitle Endeksiniz:
Sonuca Göre:
 

 

 

Tüm bu işlemlerden alınacak sonuçlara bağlı olarak son çare olarak mide küçültme ameliyatı hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Obezite önlem alınmadığında ve tedavi edilmediğinde vücutta ciddi tahribatlar yaratarak farklı farklı birçok hastalığa da sebep olabilir. Ülkemizin nüfusunun yaklaşık %30’u obezite hastalığı ile yaşamak zorunda kalıyor. Amerika’da ise bu oran %35’lerde bulunuyor. Türkiye’de obezite riskinin artmış olmasından dolayı son yıllarda çeşitli bilgilendirmeler ve kampanyalarla bu konuda bir farkındalık yaratılmaya çalışılıyor. Her ne kadar uzmanlar eşliğinde diyet ve egzersiz yöntemleri geçerli yöntemler olsa da bazı ileri durumdaki hastalarda cerrahi yöntem daha olanaklı görülmektedir. Böyle bir durumda erken harekete geçmek her zaman için büyük önem taşımaktadır. Doktorunuzla durumunuzu değerlendirerek neler yapılabileceğini öğrenmek sizin şişmanlıktan kaynaklanan sorunlarınız için önemli bir adımdır.

Her cerrahi işlemde olduğu gibi obezite cerrahisi ve mide küçültme ameliyatlarında birincil önemde olan insan sağlığıdır. Bu nedenle sadece hastanın hayatına engel olacak ve yaşam kalitesini düşürecek boyutlardaki bir şişmanlık hastalığında cerrahi işleme başvurulmaktadır. Özel Göztepe Hastanesi 25 yıllık deneyimi ve uzman kadrosu ile farklı branşlarda hastaların sağlıkla yaşamlarını sürdürebilmeleri için son derece hassas bir şekilde çalışmaktadır. İnsan yaşamına saygılı ve bilimsellikten ödün vermeyen bir kadroyla hizmet vermektedir. Özel Göztepe Hastanesi Obezite Cerrahisi olarak genel cerrahi bölümümüzden randevu alarak şişmanlık hastalığına karşı ilk adımınızı atabilirsiniz.

 Online Randevu 

 Telefonla Randevu: 0216 565 40 65 


Obezite Cerrahisi ile İlgili Detaylı Bilgi Alın

Özel Göztepe Hastanesi'nin Paylaştığım Tüm İletişim Kanalları ile Tarafıma Bilgilendirme Yapmasını Onaylıyorum.
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun