Migren için Ne Yapılmalı?

Migren, insanın yaşamını olumsuz etkileyen ve bazı durumlarda kişiyi iş yapamaz hale getiren bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık için geliştirilmiş ilaçlar ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır. İlaçlar, bazı durumlarda semptomatik düzeyde kalmakta; bazı durumlarda ise hastalar daha doğal yöntemleri aramaktadır. Migren için ne yapılmalı? Doğal olarak bir tedavi yöntemi mümkün mü gibi soruları birkaç adımda açıklayalım.

Migren en basit tabiriyle otonom sinir sisteminden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Migren ortaya çıktığı zaman ve atak anlarından sinir sisteminin çoğu fonksiyonu aksamaktadır. Migren için alınan ilaçlar çoğu zaman ağrıları belirli düzeyde hafifletmeye yöneliktir. Fakat bu durumda migren tedavi edilmemiş olur.

Tedavi için bu rahatsızlığı ortaya çıkaran nedenlere yönelik girişimler yapılmalıdır.  Nöral terapi gibi tedavi yöntemleriyle migren oluşumuna neden olan durumlar tespit edilebilmektedir. Böylece bu durumlar ortadan kaldırılarak migren oluşumu da engellenebilir. Migreni etkileyen faktörler arasında stres, yorgunluk, uykusuzluk, hormonel değişiklikler ve beslenme bozuklukları gibi nedenler yatabileceği gibi bazı durumlarda bu şartlar olmaksızın da migren oluşabilir.

Migrenin en net belirtisi şiddetli baş ağrısıdır. Böyle zamanlarda migren için ne yapılmalı sorusu defalarca insanın aklına gelir. Aslında uygun tedavi yöntemiyle bu hayatımıza engel oluşturacak rahatsızlıktan kurtulmak mümkündür. Migrenin diğer belirtileri arasında ses, ışık ve koku hassasiyeti gelir. Çoğu hasta migren atakları sırasında migren için ne yapılmalı sorusuna cevaplar ararken kendisine karanlık ve sessiz bir yer seçmek ister.

Doktorunuzu Şimdi Arayın: 0216 565 40 65

Öncelikle migren teşhisi için mutlaka bir nöroloji uzmanına başvurulmalıdır. Migren teşhisi sonrasında ilaç tedavisine rağmen migren baş ağrılarında iyileşme olmazsa; nöral terapi ve regülasyon konusunda uzman hekim tarafından tedaviye başlanabilir. Bu nedenle migren şikayetiyle hekime başvuracağınız zaman nöral terapi geçmişi olan bir hekimi seçmenizde fayda bulunmaktadır. Nöral terapi ile sinir sistemine etki edilerek vücutta iyileşme hali ortaya çıkmaktadır. Migren için ne yapılmalı sorusuyla uzman hekime başvurduğunuzda nöral terapi deneyimiyle migreni ortaya çıkaran nedenlerden de uzaklaşabilirsiniz. Nöral terapi, sindirim sitemi problemlerinden fıtığa, tiroid hastalıklarından eklem ve romatizmal rahatsızlıklara kadar yaygın bir alan üzerinde tedavi edici etkiye sahiptir.

Profesyonel Nöral Terapi ve Migren Tedavisi için Uzm. Dr. Meltem Güler’den

Randevunuzu Hemen Alabilirsiniz.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun