AMELİYATA GELMEDEN ÖNCE…

Özel Göztepe Hastanesi,  hastaneye kabulünüzden çıkışınıza dek sizin adınıza sağlığınızı korumak, iyileştirmek ve size iyi bakmak için şevkle çalışmaktadır. Ameliyat öncesi hazırlığın en uygun şekilde gerçekleşmesi için hastalarımız ve yakınlarının bizimle güçlü işbirliği içinde olması, sizlere daha konforlu ve stressiz bir hastane deneyimi yaşatmamıza büyük katkı sağlar. Aşağıdaki maddeleri bu nedenle hazırladık;

* Hastaneye gelmeden önce duş /banyo alınız. Hem enfeksiyonlara karşı daha iyi korunmak, hem de stresinizi yatıştırmak için etkili olacaktır.
* Makyaj, boya, oje, kına gibi doğal cilt renginizi kapatıcı ürünleri lütfen kullanmayınız. Tıbbi kontrolü yanıltıcı olabilirler.
* Ameliyatınızdan önceki akşam hafif bir yemek yiyiniz. Hastaneye mutlaka ve tamamen aç geliniz. Su dahi içmeyiniz. Anestezi almadan önce mideniz boş olmalıdır. Yeterli açlık süresi yoksa muhtemel anestezi komplikasyonları nedeniyle ameliyatınız ertelenebilir.
* (Varsa) Kullandığınız ilaçlar hakkında hekiminize bilgi veriniz. Bazı ilaçların ameliyattan bir süre önce kesilmesi gerekir. Hekiminizin devam etmenizi uygun gördüğü ilaçları orijinal kutusunda yanınızda getirip yatış esnasında servis hemşirenize teslim ediniz.
* Yatış, ameliyathaneye transfer ve ameliyat sonrası süreç hakkındaki tıbbi bilgileri hekiminiz ve hemşireniz size aktaracaklardır.
* Ameliyat öncesi hekiminizin size sorduğu tüm sorulara açık ve doğru cevap vermeniz sağlığınız için önemlidir. Siz de uygulanması planlanan işlem hakkında hekiminize bilmek istediğiniz her konuyu sorunuz. Hekim ile uyumlu bir iletişim için hasta ve hasta yakınlarının katkısı son derece değerlidir.
* Hastaneye ameliyat için gelirken yanınızda kimliğinizi, daha önce yapılmış tetkik sonuçlarınızı, rahat bir takım pijama/gecelik, kişisel bakım ürünlerinizi (diş fırçası, tarak gibi), çıkış için rahat bir ev giysinizi getirmelisiniz.
* Ameliyat öncesi günlerde olabilecek gerginliğinizi azaltmak amacıyla alkol ve/veya sigara kullanımına lütfen başvurmayınız. Alkol ve sigara kullanımı uyku kalitenizi bozar, tetkik sonuçlarınızı etkileyebilir. Ameliyata dinlenmiş şekilde girmeniz önemlidir.
* Bazı klinik nedenlerle hekiminiz tarafından farklı tavsiye veya gereklilikler size sunulabilir. Bu durumda mutlaka kendi hekiminizin yönlendirmelerine uyunuz.

Sağlıklı günler dileriz.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun