Kısa ve Küçük Burunlar

3 temel bölgede sorun olabilir. Burun cildi islete ve kıkırdak yapıyı içerir. Hem estettik hem de burun tıkanıklığına yol açabilir. Başarılı bir ameliyatla dramatik düzelme sağlanabilir.
Klasik küçük burunlarda burun basık ve uç kısmı aşırı yukarıya doğru dönmüştür. Burun yüksekliğini kaybetmiştir. Semer burun deformitesini de küçük burunların içine koyabiliriz.
En sık sebep geçirilmiş travmalardır. Hem kemik kıkırdak yapıda kırılma kayma hem de burun içinde hematoma bağlı kıkırdak erimeleri burnun çökmesine ve küçülmesine yol açar.

Daha önce geçirilen burun ameliyatları, enfeksiyon hastalıkları, tümörler, bazı doğumsal hastalıklar da burunun küçülmesi ve kısalmasına yol açar. Bu hastalarda burun kuruması ve burun kanamaları da oldukça sık görülür.
Kısa ve küçük burunlu hastalarda burun kuruması kanama tıkanıklık koku ve ağrı sık rastlanan şikâyetlerdendir. Burun estetik düzelmenin ötesinde fonksiyonel olarak da düzelmesi hastanın hayat konforunu önemli ölçüde artırır.
Operasyonda açık teknik tercih edilir. Burnu büyütmek ve uzatmak için genellikle hastanın kendi vücudundan alınan kıkırak materyallerinin ve fasyaların doğru şekillendirilmesi ve uygulanması ile başarılı sonuçlar elde edilir.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun