Endoskopik Kulak Cerrahisi

Endoskopik yöntemlerle yapılan ameliyatlar vücudun farklı bölümlerinde olduğu gibi kulak bölgesinde de hastalara kolaylık sağlayan imkanlar sunmaktadır. Endoskopik kulak cerrahisi nedir? Kulak ameliyatı ile endoskopik kulak cerrahisi arasında ne gibi farklar vardır hepsini birkaç adımda öğrenebilirsiniz.

Endoskopik kulak cerrahisi geleneksel cerrahi yaklaşımlardan farklı olarak ameliyat kesisi atılmaksızın yapılmaktadır. Bu nedenle kulak çevrenizde herhangi bir ameliyat izi kalması durumu söz konusu olmamaktadır. Geleneksel yöntemde kulak çevresinde açılan kesilerin ameliyat sonunda dikilmesi gerektiğinden bu bölgeye uygulanacak bandaj ve pansuman işlemleri de önem kazanmaktadır. Endoskopik yöntemde ise ameliyat sonunda dikiş atılmadığından bunlara gerek kalmamaktadır.

Doktorunuzu Şimdi Arayın: 0216 565 40 65

Geleneksel yöntemde işlem öncesinde kulak çevresindeki saçların tıraş edilmesi gerekmektedir. Bu durum çoğu zaman hastalar tarafından olumlu karşılanmaz. Hem sağlıklı bir çözüm hem de gündelik hayata geri dönüşü kolaylaştırması açısından endoskopik kulak cerrahisi ile yapılan işlemlerde herhangi bir saç kesimine gerek kalmamaktadır. Geleneksel yöntemle uygulanan cerrahi sonrasında hastanın kafasını çevreleyen büyük bandajlarla kulak bölgesi ve bu bölgedeki dikişler korumaya alınmaktadır. Endoskopik kulak cerrahisi ile dikiş atılmasına gerek kalmadığından ameliyat sonrası bandaja da gerek duyulmamaktadır.

 

Endoskoplar ile yapılan bu yaklaşımda, dış kulak yolundan uygulama gerçekleştirilir. Kesi yapılmadığından bu uygulama hasta konforu açısından son derece önemlidir. Milimetrik endoskoplar ile yüksek düzeyde görüntü açısıyla hastalığın tamamen ortadan kaldırılması daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Böylece sağlıklı dokular hastalıklı dokulardan net bir şekilde ayırt edilerek korunmuş olur. Aynı zamanda cerrahi işlem dış kulak yolundan gerçekleştiği için operasyon sırasında herhangi bir kemik dokuya da zarar verilmemiş olur.

 

Şimdi Kulak Burun Boğaz Bölümümüzden

Randevunuzu Alabilirsiniz.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun