Dermatoloji (Deri Hastalıkları)

DERMATOLOJİ BÖLÜMÜ UYGULAMALARI

Tıbbi tedaviler

Deri döküntüsü oluşturan tüm hastalıklar

Kaşıntılı hastalıklar

Derinin enfeksiyon hastalıkları(uçuk,zona,mantar enfeksiyonları,bakteri enfeksiyonları)

Saç ve saçlı derinin hastalıkları

Tırnaklarla ilgili tüm sorunlar( tırnak mantarı, deformiteler, tırnak batması tedavisi)

Nasır ve siğiller

Benler ve deri tümörleri

Cinsel temasla bulaşan hastalıklar ve genital bölge derisindeki tüm sorunlar

Ağız mukozası hastalıkları(aftlar,mantar enfeksiyonları,liken,prekanseröz oluşumlar)

Çocuk ve yaşlıların deri sorunları

Ergenlik sivilceleri

Girişimler ve tanı yöntemleri

Radyofrekans uygulamaları:

Radyofrekans cihazı yardımıyla sağlam dokuya zarar vermeden benler,deri tümörleri,siğiller,genital siğiler,et benleri,damarsal benler, kılcal damar genişlemeleri,yağ tanecikleri ve nasır gibi oluşumların tedavileri

Bilgisayarlı dijital dermatoskopi:

Risk taşıyan benlerin tanısı ve izlenmesinde gelişmiş ve güvenilir bir yöntemdir. Benlerin 20-70 kat büyütülmüş görüntüleri bilgisayar ortamına aktarılarak hem hekim gözüyle hemde bilgisayar programıyla renk, simetri ve içerdiği farklı anatomik yapılar açısandan incelenir. Risk taşıyan benler çıkartılr. İzlenmesi gereken benlerin makro ve mikro görüntüleri saklanarak belli aralıklarla elde edilen görüntüler karşılaştırılır.

Tırnak batması tedavileri:

Tırnak teli uygulamaları, plastik tüp uygulaması, fenol matriksektomi gibi yöntemlerle batık tırnaklar tırnak çekimine gerek kalmadan tedavi edilir.

Deri biyopsileri, direkt mantar testi, mantar kültürleri, paterji (behçet )testi, wood ışığı gibi tanı yöntemleri

Deri yama testi:

Temas alerjilerinde, egzamalarda etkeni bulmaya yönelik alerji testi, patch test

Ultraviyole tedavileri:

Sedef, vitiligo gibi hastalıkların tedavisine yardımcı lokal ultraviyole tedavileri.

 

Medikal estetik uygulamalar

BOTOX ENJEKSİYONLARI:

Dermatoloji bölümümüzde iki amaçla botox enjeksiyonu uygulanır:

 1. Estetik: Kaş arası,alın çizgileri ve göz kenarında kazayağı olarak adlandırılan mimik kaslarına bağlı kırışıklıkların tedavisi.

 2. Terleme tedavisi: Koltuk altı ve el aşırı terlemelerinin tedavisinde.

DOLGU ENJEKSİYONLARI:

Genellikle burun-dudak köşeleri arasında uzanan çizgiler, üst dudak çizgileri, ağız çevresi çizgileri, yanaklardaki çöküntü ve yara izleri, el sırtının anti-aging tedavisinde ve dudakların dolgunlaştırılıp şekillendirilmesinde kullanılır. Dolgu maddesi olarak genellikle derinin doğal yapısında da bulunan bir madde olan hyaluronik asit değişik konsantrasyonlarda kullanılır.

KİMYASAL PEELING:

Bitkisel ya da kimyasal kökenli asit özellikli maddeler kullanılarak cildi soyma ve yenileme işlemidir. Akne ve akne izlerinini, ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisinde, özellikle sigara kullanan ve yağlı cilde sahip kişilerde cildin canlandırılması ve yenilenmesinde, cilt çatlaklarının tedavisinde ve anti-aging amaçlı ince kırışıklıkların ve güneş hasarının giderilmesinde kullanılır.

DERMA-ROLLER UYGULAMASI:

Deri yüzeyinde üzerinde yüzlerce ince iğne bulunan bir makaranın gezdirilmesi ve binlerce delik açılması yoluyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Akne izlerinin giderilmesinde, anti-aging tedavide, güneş hasarı ve cilt lekelerinin giderilmesinde, cilt çatlaklarında etkili ve güvenli yeni bir tedavi yöntemidir.

PRP (PLATELET-RICH-PLASMA):

Hastanın kendisinden alınan kanın santrifüj ile bileşenlerine ayrılmasından sonra trombositleri,lökositleri ve çeşitli büyüme faktörleri ve sitokinleri içeren katmanın deriye yeniden enjekte edilmesidir..Anti-aging tedavide, kırışıklıkların giderilmesinde ,cildin canlandırılmasında, saç tedavilerinde etkili yeni bir tedavi yöntemidir.

MEZOTERAPİ:

Tedavi edici ajanların doğrudan orta deriye enjeksiyon yoluyla verilmesine dayanan tedavi yöntemidir.Tüm anti-aging uygulamalarda ve saç dökülmesi tedavilerine destek olarak kullanılır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ:

Fibroblast enjeksiyonu yani kök hücre tedavisi, deride kollajen sentezinden sorumlu fibroblast denilen hücreler,deri biyopsisi örneğinden doku mühendisliği teknikleri ile çoğaltılarak tedavi alanlarına enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır. Kulak arkasından alınana 3 mm çaplı deri biyopsisi örneği ve 100 cc kan örneği özel laboratuarlarda fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır. Cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye  başlandığı 30-50 yaşlar arası en ideal uygulama  dönemidir.Ne kadar erken yaşta uygulanırsa etki süresi o denli uzun olacaktır. Fibroblast enjeksiyonu kişinin kendi hücrelerinden elde edildiği için alternatif cilt gençleştirme yöntemlerine göre doğal gençliğin ortaya çıkmasına daha fazla yardımcı olur. Etkisi yapıldığı günden itibaren farkedildiği gibi, giderek artan düzeyde gözlenir. Ayrıca 4-5 yıl gibi oldukça uzun süre etkisi devam edebilir.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun