Boyun Ağrısı Tedavisi

Boyun omurganın en üst ve hareketli kısmını oluşturur. Toplumda her 3 kişiden birisi hayatı boyunca en az bir kez boyun ağrısı çeker.  Masa başında çalışanlarda, bilgisayar kullananlarda ve ileri yaş bayanlarda yaygındır.

Boyun ağrısı nedenleri nelerdir?

En Yaygın Boyun Ağrısı Şikayetleri Hangileridir?

En sık karşılaştığımız boyun ağrısı nedenleri yanlış duruş, psikolojik stres, soğuğa maruz kalma, yorgunluk, uzun süreli bilgisayar kullanımı, sürekli aynı noktaya odaklaşarak çalışma sonucu  kas zayıflığı ve spazmına bağlı gelişen mekanik boyun ağrısıdır. Sanıldığının aksine, her boyun ağrısı boyun fıtığı değildir. Fakat boyun problemleri, özellikle boyun düzleşmesi tedavi edilmezse, omurlar arasındaki diske ve omurları birleştiren  eklemlere mekanik yüklenme yaparak boyun fıtığı ve/veya boyunda kireçlenmeye neden olabilir.

Uzm. Dr. Oya Güleç'e Sorularınızı Telefonla İletebilirsiniz

Boyun Fıtığı ve Boyun Ağrısı Farkı

Boyun fıtığı, omurları arasında yer alan jölemsi kıkırdağın iki omur arasında öne, yana ya da arkaya doğru fıtıklaşmasıdır. Boyun ağrısı ile birlikte veya tek başına kol ağrısı, kürek kemiğine ya da göğse yayılan ağrı olabilir. Uzman doktorlar tarafından konulan doğru teşhis, tedavi ve hasta eğitimi ile artık boyun fıtığı korkulu bir rüya olmaktan çıkmıştır.

Boyun Ağrısı Tedavisi

Konservatif Tedavi

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Cerrahi Tedavi Kimlere Uygulanır?

    İlerleyici kas gücü kaybı, duyu kusuru, refleks kaybı olacak şekilde omuriliğe bası yapan boyun fıtıkları,  konservatif tedavilere rağmen uzun süren boyun fıtıkları, omurga tümör veya apseleri, omurga kırığı ve omurga kayması cerrahi müdahale gerektiren durumlardır.

Uzm. Dr. Oya Güleç'ten Şimdi Randevunuzu Alın

E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun
E-Randevu Biz Sizi Arayalım Doktorlara Sorun